ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8895225
*
nr 889 5225
Spegel
Rektangulär, 74x104
Utrop:
500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 april 2014
kl 18:38:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/4 23:02:38
1
400 kr
20/4 01:39:12
2
200 kr
20/4 01:39:31
2
300 kr
21/4 18:07:36
3
400 kr
21/4 18:08:24
3
600 kr
21/4 18:19:09
4
500 kr
21/4 18:19:32
4
700 kr
21/4 18:30:47
3
900 kr
21/4 18:31:57
4
900 kr
21/4 18:33:01
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rektangulär spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
*
Spegel
nr 889 5225
Spegel
Rektangulär, 74x104
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 april 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/4 23:02:38 | 1 | 400 kr |
20/4 01:39:12 | 2 | 200 kr |
20/4 01:39:31 | 2 | 300 kr |
21/4 18:07:36 | 3 | 400 kr |
21/4 18:08:24 | 3 | 600 kr |
21/4 18:19:09 | 4 | 500 kr |
21/4 18:19:32 | 4 | 700 kr |
21/4 18:30:47 | 3 | 900 kr |
21/4 18:31:57 | 4 | 900 kr |
21/4 18:33:01 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rektangulär spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58